A Főzdefeszt szokásos módon már csütörtökön kezdetét vette, de akkor csak azt tudtam inni, ami már a korai órákban a rendelkezésre állt. Nem volt lehetőségem maradni estig, mikor is a standok kinyitottak. Sebaj, a következő napon, a hivatalos első napon már szabadon garázdálkodhattam. Sajnos egy kis megfázás miatt Neocitránhoz kellett folyamodnom, ami katartikus hatással volt rám sörrel keveredve. Főleg ha a sör nem csak pár korty és még rettentően erős is. Így lehet némi hiányosság a beszámolómban.
I. tétel Üllői Pils 4%. tiszta illat, lágy hab, többet nem tudtam feljegyezni, mert egy keleti hölggyel volt sürgős tárgyalni valóm, amit az időközben megérkező hölgyismerősöm nem hagyott szó nélkül... azért túléltem. :)
II. -III. A Legenda Sörfőzdétől kettőt is kipróbáltam. Érdekességük volt, hogy a színük teljesen egyező volt.
Zöld Király 4,8 % english pale ale, müncheni malátával
Pokerface 4,8 % american pale ale, amerikai komlóval
Mindkettő azonos alappal készül, de megvan a saját karaktere. A Zöld Király voltaképpen egy alap angolos sör, a Pokerface pedig a pale ale jellegzetes aromájával rendelkezik. Nekem egy kissé hígabbak, mint az ideális és ebből adódóan hiányolom a teltséget. Ennek ellenére, mindig komoly sorok állnak náluk. Aminek oka lehet a széles választék, vagy a jó marketing, a jól kitalált nevekkel, meg a külön fajtákhoz tervezett logók. Nem utolsó sorban, nincsen semmi baj ezekkel a sörökkel, eszembe se jutna, hogy ne igyak belőlük, csak hát van ami esetleg kissé elhomályosítja őket. Olyan ez, mintha az új felspécizett, agyonajnározott bömössel akarna valaki versenyezni egy lesajnált Formula 1 istálló autójával. Nincsenek egy súlycsoportban, esélye sem lenne. Ezek a kis szériás, vagy kézműves sörök egészen más kategóriát alkotnak, mint a bolti kommersz. Amire esetleg kissé fanyalgok, az is igényes és kóstolásra érdemes, messze jobb, mint a tömegtermékek.
IV. Brandecker Sörház Freky Wheaty Grabanc 7% indian pale ale (szvsz gribanc volt kiírva a táblára, sebaj)
Itt már kezdődnek a bajok. Mármint velem. És a többi sör sem lesz gyenge. Ami a legfontosabb ebben az italban, az a málna. Szerencsére ez nem egy hozzáadott, minden sörízt elnyomó kamuság, hanem azt egy kissé megbolondító, kiteljesítő kiegészítő, amit, ha nem tudok róla, egyszerűen a komlózásnak tudtam volna be, annyira belesimul az ízbe.
V. Serforrás Porter 7%
Most meg a gond, hogy nem tudok objektív lenni, lévén az egyik kedvenc sörfőzdém söréről van szó. Keserű illat, miközben az íz édes és a végén jön a meglepetés a csoki utóíz. Tehát a keserű illat ezek szerint a keserű csoki miatt van. :) Természetesen fekete és persze finom. Múltkor nem volt, most a Paracelsus helyett van.
VI. Hopfanatic Celeste 8% félbarna
Na, ez úgy félbarna, hogy majdnem fekete. Kissé kávés íz, de nem száraz, az édes söröket kedvelőknek kötelező, a többieknek ajánlott.
VII. Rizmájer Porter
Fekete szín, ír stílus. Olyat kell elképzelni, mintha kétharmad Guiness stouthoz, egyharmad draughtot adnánk, azaz kissé szárazabb a klasszikusnál, de azért inkább édes és az utóíz nagyon ott van. Állítólag direkt nem pont olyanra csinálták mint a Guiness... ez azt is jelentheti, hogy akár olyanra is el tudnák készíteni, ami nem semmi.
Amúgy a pultos lányoknál érdemes érdeklődni, ők mit ajánlanak, vagy melyik a kedvencük a kínálatból, esetleg a többi sör közül melyik bejövős? Sokkal jobb rájuk hallgatni, mint vaktában próbálkozni.
Nincs okom panaszkodni, jó a kínálat és még most sem tudom eldönteni, melyik is volt a legjobb a mai tételek közül. Ez persze jó ok az újabb ivászatra, csakis a pontosítás kedvéért. :)