Illat: klasszikusan cseh
Hab: közepesen apad
Szín: aranybarna
Úgy öt éve már ittam Budweiser Samson néven dobozos kiszerelésben és hozta a kötelezőt. Akkor 119 Ft volt... Még azelőtt volt szerencsém hozzá csapoltan az esztergomi vasútállomás büféjében, na az jólesett. Most hamar túltettem magam a 299 Ft költségen és milyen jól tettem! Kérem szépen, nem csak illatra igazi eltéveszthetetlenül cseh, hanem ízre is a budvari hagyományok szép napjait idézi. A jellegzetes teltség egészül ki a kissé keserű, de kellemes utóízzel. Nézzük a termékpalettát! A Samson elvileg a leggyengébb, viszonylag alacsony szárazanyag-tartalommal, aztán jön a Praga és az 1795. Az utóbbiakból kapható nálunk barna is. Nekem mégis ez a kedvencem közülük. Jó hónapja ittam a Városháza Parkban csapolt cseh söröket és azok sokkal vizesebbek voltak, úgyhogy nagy megkönnyebbülés volt, végre olyat fogyasztani, ami megmutatja, miért is van az ottani söröknek oly nagy tábora nálunk is. Ha nagyon szigorúan elemzem, lehetséges, hogy a keserű ízt páran fémesnek érzik majd, de ez engem nem fog izgatni mikor a következő korsóval iszom. :)
Ez a bejegyzés a Budavári Sörfesztivál kezdetének apropóján íródott, ahol a vendégország Csehország. Igaz, pont az általam említettek nem lesznek, de szomorúságra olyan nagy ok nincsen, mert a bolti kínálaton kívüli cseh ízekből is lehet válogatni bőségesen. A Pilsner fahordós szűretlen lett jól beharangozva, de érdemes fogyasztani a többit is, meghozandó a cégek kedvét a kereskedelmi forgalmazáshoz és akkor később nem csak ünnepnapokon, vagy néhány helyen lehet hozzájuk jutni.
Külalak: Tipikus példája, hogy a gagyi és a klasszikus között milyen kevés különbség van, jelen esetben az utóbbi javára.
Pontszám: 7/10
Név: Samson 1795
Származási hely: Cseh Köztársaság
Gyártó: Pivovar Samson
Forgalmazó: Drink Union kft.
Összetétel: víz, maláta, komló
Alkoholtartalom: 4.7%
Beszerzés helye: CBA, Corvin Pláza
Beszerzés ideje: 2014 május
Beszerzési ár: 299 Ft
Kiszerelés: 0.5 l üveg