Illat: rumos fekete csoki
Hab: sötétdrapp, kevés
Szín: fekete
Külalak: polippal még mindig mindent el lehet adni
Nos, ennyire költséges sör eleddig még nem szerepelt a blogon. De mivel a Mad Scientist beszerezhető söreit igyekszem tesztelni, ez sem hagyom ki. Ennyiért már elvárhatjuk, hogy jó sűrű legyen és ezt maximálisan így is van. Nem tréfa, de már a súlyán érezni, hogy nehezebb, mint más sörök. Ennek oka, sejtésem szerint a benne levő pillecukor! A több, mint 12% alkohol csak enyhe pikantériaként jelentkezik, amúgy a nagy sűrűségben elvész, ahogyan a szénsavasság is. A különleges összetevők közé tartozik még a tonkabab, de jó érzékkel sikerült rendesen beépíteni ezeket az ízbe.
A pillecukor extra édességet, a tonkabab meg érdekes aromát ad neki, da annyira masszívan egyben van, hogy a sör és az alkohol íze mellől nem lógnak ki. A sűrűség úgy van kipipálva, hogy a kortyokat egyenként kell elszopogatni. Amitő tartanék egy 'lökött' sörnél, a túlzott eltérés egy normális fekete sörtől, az szerencsére nincsen. Viszont némi érdekességen, meg persze az sűrűségen kívül más extrát nem ad.
Pontszám: 7.5/10
Név: Candy Man
Származási hely: Magyarország
Gyártó: Mad Scientist
Összetétel: víz, árpamaláta, zaboehely, karamellizált zabmaláta, pörkölt árpa, pillecukor, komló, élesztő, tonkabab kivonat
Alkoholtartalom: 12.5%
Beszerzés helye: Beer Box, Újbuda Center
Beszerzés ideje: 2019 június
Beszerzési ár: 1300 Ft
Kiszerelés: 0.33 l üveg